Czas realizacji zamówienia na terenie Polski oraz EU:

  • zamówienia złożone do godziny 15.00 wysyłamy tego samego dnia.
  • zamówienia złożone po godzinie 15.00 wysyłamy w następnym dniu roboczym


Czas doręczenia przesyłki na terenie Polski to z reguły 24h (w dni robocze).

Wysyłka do Klienta na terenie Polski jest gratis (nie dotyczy przesyłek paletowych).

Koszt wysyłki poza granice jest ustalany indywidualnie.

Zakup z kaucją

Informacja o wysokości kaucji jest podana na etapie składania zamówienia

Kaucja jest zwracana w ciągu 7 dni roboczych od otrzymania przez nas produktu zużytego, uszkodzonego (starej turbiny). Zwrot odbywa się na wskazany przez Klienta w „Formularzu do zwrotu kaucji” numer konta bankowego. Produkt musi zostać odesłany na adres siedziby firmy w terminie do 30 dni od daty zakupu. Jeśli potrzebujesz więcej czasu na zwrot turbiny, proszę poinformuj nas o tym.

Zakup w opcji „na wymianę” (najszybsza opcja)

Kurier w momencie doręczania przesyłki odbiera zapakowaną i przygotowaną do transportu paczkę (karton) z uszkodzoną turbiną, sterownikiem itp. Klient pokrywa jedynie koszt wysyłki zwrotnej. Proszę pamiętać o odkręceniu elementów montażowych, spływów olejowych, zasilania olejowego itp. Od nas otrzymujecie produkt bez tych elementów.

Regeneracja turbiny, sterownika Klienta

Proszę wypełnić formularz, aby zamówić podjazd kuriera po odbiór gotowej przesyłki w dogodnym terminie. Wysyłka od nas do Klienta jest gratis.

Jeśli jednak postanowisz wysłać do nas turbinę, sterownik do regeneracji we własnym zakresie, prosimy o poinformowanie nas telefonicznie lub mailowo o tym fakcie. Pozwoli nam to sprawnie zająć się Twoim zleceniem, gdy tylko do nas dotrze.

W jaki sposób poprawnie przygotować turbosprężarkę do wysyłki?

Od turbiny należy odkręcić spływ olejowy oraz rurkę zasilającą (elementy zaznaczone na czerwono na zdjęciu). Turbosprężarka, którą do nas wysyłasz powinna zawierać następujące elementy:
– obudowa aluminiowa (tzw. ślimak – strona zimna)
– kolektor żeliwny (strona gorąca)
– sterownik + ramię sterownika, ewentualnie uchwyt (zależnie od modelu)

Turbinę należy zapakować w karton, dokładnie owinąć – najlepiej folią bąbelkową, a w kartonie poza turbiną umieścić również wypełnienie żeby zabezpieczyć turbo przed przesuwaniem się i uszkodzeniem.

Dokumenty do pobrania:

Formularz do zwrotu kaucji

Instrukcja montażu i użytkowania – warunki gwarancji

Karta reklamacyjna